آدرس آي پي:
سيستم عامل:
نسخه: بيت
اندازه تصوير:

عکس .تاریخی .دیدنی .طبیعت

عکس .تاریخی .دیدنی .طبیعت
صفحه خانگي اضافه به علاقمندي ها نقشه سايت
تبليغات
تبليغات

تبليغات

پشتيباني آنلاينمعرفي سايت به دوستان

 
نام شما :
ايميل شما :
نام دوست شما:
ايميل دوست شما:


Powered by ParsTools

خوش آمديد
تبليغات
موضوع: | نويسنده: امیر

امامزاده"شاه احمد" به عنوان یکی از حاذبه های گردشگری مذهبی شهرستان پلدختر همه ساله پذیرای خیل عظیم گردشگران و عاشقان امامت و ولایت است.

وجود تعداد زیادی از بقاع متبرکه و زیارتگاه در شهرستان پلدختر، از جمله زمینه های جذب گردشگر به ویژه در حوزه گردشگری مذهبی در این شهرستان است.
امامزاده "شاه احمد" که به گویش محلی به آن "شااحمی" می گویند به عنوان یک جاذبه گردشگری مذهبی، از جایگاه خاص و ویژه ای در میان مردم استان های غربی کشور، استان لرستان و به ویژه مردم شهرستان پلدختر برخوردار است.

بقعه "شاه احمد" در جنوب شهر پلدختر در دهستان پاعلم واقع شده که در فصول مختلف سال به ویژه نوروز، پذیرایی خیل عظیم زائرانی است که از لرستان و استان های همجوار به این منطقه سفر می کنند.
این امامزاده همچون نگینی مرصع بر چکاد ارتفاعات کبیرکوه و در منطقه سخت گذر و برفراز ارتفاع یک هزار و 610 متری کبیرکوه در ضلع جنوب غربی دهستان پاعلم از توابع شهرستان پلدختر واقع شده است.

با وجود  سختی محور تردد این امامزداه، اما همیشه در ایام تعطیلات سال به ویژه نوروز، جمع زیادی از گردشگران برای زیارت این مکان مقدس به این ارتفاعات سفر می کنند.

مردم این منطقه به کرامیت و بزرگی این امامزاده به دلیل شفای هزاران بیماران اعتقاد خاصی دارند و همواره جمعیت زیادی از استان های لرستان ، ایلام ،کرمانشاه، خوزستان و دیگر مناطق غربی کشور برای زیارت این امامزاده به شهرستان پلدختر سفر می کنند.

وجود مناظر زیبای طبیعی و کوهستانی این امامزاده، شرایط خاصی را برای تفریح گرداشکرانی که به این منطقه سفر می کنند، فراهم کرده است.

 منبع ایسنا 
تبليغات